Geitspranget by night

Postet av Stjørdals-Blink Orientering den 29. sep 2026

Hele 37 løpere stilte til start i Geitspranget by night. En verdig avslutning på nattsesongen for alle deltakerne. Fullstendig kaos rådet i skogen med poster tett som hagl, og knapt nok tid mellom postene for å se på kartet. 

Det var altså like før kl 19.00 at løperne samlet seg til dyst i skogen for å gjøre opp om seieren i årets Geitspranget by Night. Et stjerne spekket galleri av løpere spente selene og kvesset piggene. Fellestarten gikk nede ved Geitsprangt barnehage. De ble umiddelbart satt på prøve inne i barnehageområdet før de endret det åpne området med en labyrint få hadde trening på. De største favorittene gikk rett i fella og ble fanget i labyrintens bernudatriangel, men tross noe mergått tid beholdt de ledelsen ut på vegstrekket mot skogen. Inn mot hyttene i Geitspranget kom lyktene som perler på en snor før feltet delte seg i 2 sommerfuglvinger. Løperne helt nede i 9 års alderen fikk bryne seg på ekte A-nivå orientering fra post til post med små glenner i spredt skog og dels vanskelige vegvalg. Det faktum at det var et stummende mørke gjorde prestasjonene mer imponerende. Inn mot arena kom det først en gul ledertrøye. Spenningen var til å føle på og speakeren hold på å falle ut av speakertårnet mens musikken gjallet inne på arenaen. Seieren gikk til Eirik, tett fulgt av Petter. Øysten fra Skøynar sikret en finfin tredjeplass før Guro, Ole og Edvard kom på plassene bak. Deretter gikk det slag i slag til alle var i mål rundt kl 20.00. 

Grunnet uttalt trengsel ved enkelte stemplingsenheter ble det noen stemplinger som ikke ble registrert. Dette ble utførlig vurdert av Juryen som satte sin lit til løpernes forklaringer og gjorde altså skjønnsmessige godkjenninger på bakgrunn av forelagte bevis. Arrangør melder at en må ta høyde for feil i resultatlisten og at løpstidene ikke er korrekt på sekundet. Resultater kan dere finne her: NATTLØP 

Etter løpet ble det servering av brødmat, kaffe og skrøner rundt bålet! 

Arrangementsansvarlige var enige om at løpet ble en knakende god avslutning på årets klubbløpssesong og er takknemlig for oppmøtet. 

En historisk stor fellesstart på Natcupen i år 



Logg inn for å skrive en kommentar.